ВИДЕО: Цеца го развеа македонското знаме среде Лондон!


Српската пејачка Светлана Цеца Ржњатовиќ одржа концерт во Лондон, прв во нејзината кариера.

Според присутните на концертот таа направила незаборавна атмосфера, а на видео снимките се гледа како Цеца на бината покрај со српското, мавта и со македонското знаме.

Таа ги испеа најголемите свои хитови, а публиката, во која имаше луѓе од цела поранешна Југославија, пееја во ист глас со неа.

За овој концерт Британците ѝ платија на српската пејачка 50.000 евра.


Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1