ВИДЕО: Зошто овие места во светот ги нема на Гугл мапс?


Не сите места се отворени за јавноста од очигледни причини – владите и тајните друштва ни кријат многу работи, барем така веруваат теоретичарите на завери. google-maps

Овие места на Гугл Мапс се појавуваат пикселизирани, замаглени, а понекогаш и целосно избришани – едноставно цензурирани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1