Викторија Бекам: Не го знам Ѓоковиќ, не памтам руски имиња!


Сопругата на Дејвид Бекам, Викторија, учествуваше во еден спортски квиз во кој срамно за неа ај што изјави дека не го знае и не чула за српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ туку изјави дека според неа тој е русин.

На Викторија и беа дадени три фотографии –  од Федерер, Мареј  и Ѓоковиќ, прашањето беше кој од нив го освои Вимблдон во минатата сезоната, таа одговори:

“Мислам дека Енди не го освои, бидејќи медиумите често го нагласуваа тоа. За овој третиот никогаш не сум слушнала, па веројатно е Федерер“, рече Викторија. И тоа беше точниот одговор.

victoria-beckham-pic-getty-69177499noleОткако водителот ја потсети за кого станува збор, таа се насмеа и додаде:

“Да, сега се сеќавам како изгледа, висок и црн, така ли? Но не помнам имиња, посебно руските кои се тешки“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1