Владимир Путин во врска со поранешната сопруга на Руперт Мурдок


Американски „Ју-ес Викли“ објави текст за шпекулациите дека Венди Денг, поранешната сопруга на милијардерот Руперт Мардок, е во тајна врска со рускиот претседател Владимир Путин.

Се уште нема никакви потврди за овој вид на гласини, иако Денг е фотографирана на јахтата на пријател на Роман Абрамовиќ, кој исто така е близок со Путин.wendi-deng-putin-af79b456-c3fe-4637-8452-d1a44514cb8a

Треба да се зеде предвид дека денес е 1 април, денот на шегата, па иако веста е објавена на 31 март може да станува збор за шега.

Денг порано била доведувана во врска со други светски моќници, меѓу кои и тони Блер и Ерик Шмит, челник на компанијата „Алфабет“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1