ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Филипче потфрлија, на секој час имаме по 10 заразени од КОВИД-19


Македонија тоне во зараза од КОВИД-19. На секој час во последните 48 часа имаме по 10 заразени.

Само вчера регистрирани се нови 243 случаи.

Заев и Филипче велеа дека бројот на заразени нема да надмине 2.000, а сега тој е 18.602 и е речиси десеткратно повеќе отколку Заев и Филипче не уверуваа.

Заев и Филипче немаат стратегија. Македонија секој ден има нов пик.

И немаизгледи за стивнување на бранот.

Состојбата е уште полоша затоа што власта нема соодветни протоколи ниту во градинките ниту во школите.

Секојдневно гледаме заразени од градинки и одговорност нема.

Состојбата е алармантна и на полето на починати. Во текот на вчерашниот ден починаа 4 лица, со што бројката на починати се искачи на 753. Заев и Филипче немаат контрола над ситуацијата.

Со Заев и Филипче Македонија само ќе тоне.

И Заев и Филипче мора да понесат одговорност за хаосот во кој сме моментално.

Оставка е морален, но и единствено исправен чекор во моментот. Филипче охрабри се – Поднеси оставка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1