Во „инсајдерски напад“ во Авганистан убиен и агент на ЦИАВашингтон, 17 октомври 2012 (МИА) – Во „инсајдерски напад“ на  во канцеларијата на авганистанската разузнавачка служба по нападот на бомбаш самоубиец загина и еден агент на ЦИА.

Загинале 4 авганистанци од разузнавачката служба како и двајца американски разузнавачи, од кои една жена, Британи Б. Гордон (24 години)
анонимни извори тврдат дека 2 загинат американец е агент кој работел за ЦИА, но неговото име не е откриено.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1