Во Швајцарија убиен И. Истрефи од Струга, за кого се тврдеше дека го убил Дилавер Боку Леку


Во малото швајцарско село Рути, ноќта околу 2 часот, на Божиќ со неколку истрели од огнено оружје бил убиен сопственикот на ресоранот „Барен“ И.Истрефи (51 година) по потекло од Струга, објави сведок.мк

Швајцарските медиуми известуваат дека станува збор за крвна одмазда и нетрпеливост помеѓу две непријателски македонски семејства, бидејќи се верувало дека Истрефи го убил Дилавер Бојку Леку, чиј брат и син во 2015 година го убиле едниот син на Истрефи на возраст од 23 години, а го раниле помалиот син кој тогаш имал 18 години на патот кон Горна Белица, струшко.

Локалните жители тврделе дека станува збор за крвна одмазда, а во ресторанот доаѓала „мафијата“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1