ВО ЖИВО: Венко Филипче ќе даде детали за заразените со коронавирус


Министерот за здравство, Венко Филипче ќе се обрати до јавноста и ќе даде детали за двајцата луѓе кои се тестирани денеска и се покажало дека се заразени со коронавирус.

Според првичните информации, се работи за сопружници од Дебар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1