Вонредна прогноза: Вечер и утре ќе врне град и каллив дожд


kal dozdДенеска во ноќните часови и утре на места ќе има пообилни врнежи и услови за изолирана појава на град.

Повремено ќе дува силен јужен ветер со брзина над 70 километри на час. Јужното струење ќе допринесе дождот да содржи прашина и да биде обоен, се вели во вонредната инфромација од УХМР.

Во случај на појава на електрични празнења се препорачува поголема внимателност, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1