Временска прогноза: Следува голем температурен шок


Од температури кои се спуштија до -14 степени целзиусови и врнежи од снег минатата недела, оваа недела не очекуваше малку постабилно време и повисоки температури. Наредната недела следи голем тепературен шок, а особено во вторник кога дневната температура ќе достигне неверојатни 14 степени.

tempsok13

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1