Времето утре – променливо облачно со сончеви периоди


Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне со слаб локален дожд. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Температурата ќе се движи од 22 до 28 степени.sunny-sky

Во Скопје слично време, со температура до 26 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 4.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1