Вторник е неработен ден за сите граѓани


Денот на трудот 1 Мај 2018 година (вторник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани во Република Македонија им го честита Денот на трудот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1