Вучиќ за Македонците: Српскиот народ ова никогаш нема да го заборави


aleksandar-vucic_1356097137_420x0Српскиот премиер Александар Вучиќ во изјава за „Сител“ изрази благодарност за помошта која Македонија ѝ ја пружи на Србија во овие тешки моменти.

-Благодарност до македонската влада која прати спасувачи кои се покажаа многу храбри и многу одговорни. Српскиот народ никогаш ова нема да го заборави. Разговарав со македонскиот премиер и многу сум благодарен на поддршката, вели Вучиќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1