Youtube ќе овозможи замаглување на лицата од видеата


 

Со цел да се сочува приватност при upload-ирањето на видеата, најпознатиот сајт од оваа област реши да воведе нова опција за корисниците.

Се работи за замаглување на лицата во видеата. Со оваа услуга ќе може да се прикрие идентитетот на учесниците во видеата, а youtube се надева дека покрај заштитата на приватноста, корисниците ќе се охрабрат да ги прикачат своите видеа, без потоа да се плашат од реакциите на околината. Покрај тоа, со оваа опција би се заштитиле и оние случајни минувачи кои „по грешка“ се на видеото.

Tags: , , ,

Ристе Kaратановски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1