Заев: Ми горчи на душата кога судења се враќаат од почеток


Нашиот народ треба сега да биде исправен и да донесе одлука на избори. Јас не се сомневам во одлуката на народот. Ова го рече вечерва премиерот Заев во вечерашното во „Отворено“ на 24Вести.

  • Неправдата по одлуката од Брисел урнисува по 14 години, ветото доаѓа од земја пријател, но сепак Преспанскиот договор е посочен како позитивен пример, како модерен начин на соработка меѓу две земји, вели Заев.

-Решени се историски прашања, економскиот прогрес оди нагоре, невработеноста е 17,5%…но во правосудството законите не се доволни спроведени во пракса. Како граѓаните ќе веруваат во правна држава? – дециден е Заев порачувајќи дека му горчи во душата кога денес слушнал како еден случај се враќа на почеток на судењето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1