Заев: Мицкоски бара предвремени избори а моли Бога да не се случат


Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција во Владата на поставено новинарско прашање одговори дека Власта сериозно ќе размисли за барањето на опозицијата за предвремени парламентарни избори.

Додаде дека Мицкоски бара избори, а моли Бога да не се случат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1