Заев: Не ја коментирам најавата за оставка на Груевски, потребна силна опозиција


Премиерот Зоран Заев денеска не сакаше да ја коментира најавената оставка на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, но посочи дека силна опозиција ќе ја направи власта да биде поодговорна.

– Тоа се внатрешни процеси кои што членовите на ВМРО-ДПМНЕ заедно со раководството и раководните структури ќе си дефинираат, како е за нив најдобро, изјави Заев на новинарско прашање за коментар на најавената оставка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Силна опозиција, рече Заев, ќе ја направи власта да биде поодговорна, потранспарентна, поотчетна и повеќе граѓански посветена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1