Загадувањето во Ново Лисиче алармантно


Жители на Ново Лисиче велат дека после 18 часот состојбата со загадувањето е алармантна, пренесува Бриф.

Според Министерството за животна средина, во 17 часот, индексот на присуство на ПМ10 честички на мерното место Лисиче е висок.

novo-lisice-540x395

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1