ЗАГИНАА СОПРУЖНИЦИ КАЈ УДОВО: Нивното седумгодишно дете ја преживеало сообраќајката


Маж и жена од Скопје, утрово, загинаа во тешка сообраќајна несреќа која се случила на патот Удово – Демир Капија.

До сообраќајната несреќа дошло кога автомобилот „Фиат“ се забил во автобус на „Струмица експрес“.

foto - Kurir.mk

foto – Kurir.mk

Сударот се случил кај месноста викана „Света Петка“ и сега таму сообраќајот е во прекин во двата правци. Увидот е во тек.

Последните информации говорат дека на лице место загинале двајцата сопружници, додека детето, кое според неофицијални инфомации не е повредено, превентивно е пренесено на скопските клиники

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1