Затруени две млади штипјанки


policija 3Две девојки од Штип на возраст од 18 и 21 година вчера  биле пренесени на Клиниката за токсикологија во Скопје, откако е откриено дека двете биле затруени.

Помладата девојка испила голема количина на раствор од вештачко ѓубре, а постарата пак консумирала засега непознати медикаменти.

Лекарите велат дека двете девојки откако биле примени в болница, биле во животна опасност, но е стабилизирана нивната здравствена состојба.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1