Зборувала со мртвите и заработувала милиони


Поради сомневање дека измамила повеќе жители од Краљево и заработила милион динари, уапсена е 38-годишната В.С од Зајачар во Краљево.

Гатачката ги мамела жителите на Карљево со тоа што ги уверувала дека може да им ја симне црната магија и да им ги реши сите проблеми.

gatanje dlanka gatacka

Утврено е дека В.С измамила пет личности од кои земала вкупно 700.000 динари, но полицијата верува дека има уште многу измамени лица.

В.С имала однапред смислен план која го применувала на лицата кои би ги проценила дали се дволно наивни да поверуваат во нејзината приказна.

– таа барала чаша вода, така го започнувала разговарала со жртвата . Кога ќе проценила дека има соговорник како што бара ги нудела своите услоги. Им зборувала на жртвите ека може да ги реши проблемите и дека имала некаков контакт со „ небесната сила“, објаснил изворот на српски Курир.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1