Земјата се отвори: Дупка на истото место каде што проголта човек пред 3 години


Масивната дупка која пред две години проголта човек во Флорида, повторно се отвори иако претходно беше затрупана.

Во февруари 2013 година, додека спиел Џеф Буш под него се отворила голема дупка, која го проголтала со се спалната соба. Тој викнал по својот брат Џереми, кој кога дошол, видел само темна дупка во земјата.131114115652-florida-sinkhole-1114-horizontal-gallery319053_jeff-bush-ap-foto_hf

Во средата, дупката со пречник од шест метри повторно се отвори, иако претходно беше затрупана. На местото дојдоа инженери, кои треба да ја проценат опасноста, иако не веруваат дека е ризик за локалното население.

Кога пред две години се отвори дупката, Џереми скокнал во дупката и почнал да копа, со намера да го спаси својот брат, но кога пристигнала полицијата го извлекле надвор од неа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1