Жерновски: Конечно неограничено бесплатно зонско паркирање за центарци (ВИДЕО)


Градоначалникот на Центар Андреј Жерновски на денешната прес конференција соопшти дека жителите на општината ќе имаат можност за бесплатен паркинг.
zernovski intervju„Мнозинството советници изгласаа одлука со која жителите на Центар конечно ќе имаат неограничено бесплатно зонско паркирање на територијата на општината. Со ова се исполни едно од основните изборни ветувања“, рече Жерновски.
Оваа одлука е донесена вчера, на маратонската седница во 7 часот наутро . Одлуката стапува на сила со објавување во Службен весник. Во меѓувреме, Јавното претпријатие ги изготвува налепниците кои ќе им бидат поделени на граѓаните на општина Центар.
А1он

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1