Еве што изјави Цеца по несреќата која се случи пред нејзината куќа


Синоќа, околу 23 часот, автобус удрил во куќата на пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ, а повредените веднаш се згрижени и причинета е само поголема материјална штета.

По повод несреќата, Цеца се огласи за инцидентот кој се случи пред нејзината куќа.ceca-raznatovic-autobus-udes-dedinje-foto-dragana-udovicic-1484091373-1077303

-Најзначајно е што сме живи и здрави. Материјалната штета не е толку важна, тоа може да се надомести, но човечкиот живот нема цена, рекла Цеца за српски Блиц.

Инаку, ова не е прв пат да се случи несреќа пред домот на Цеца.

Пред три година се случила слична несреќа. Возач на автомобил удрил во бандерата. Кога го слушнала ударот Цеца веднаш излегла и кога видела што се случило викнала полиција и Брза помош. Додека чекала таа прва истрчала од дома за да му помогне на младото момче во автомобилот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1