ФОТО: Жената избодена 32 пати од екс момчето, се омажи со нејзиниот спасител


Жената која беше избодена 32 пати од страна на бившото момче пред пет години се омажи за човекот кој и го спаси животот.

Кога Мелиса Дом Хил беше избодена 32 пати од страна на нејзиното бившо момче во 2012 година, Камерон Хил беше докторот од Итната медицинска помош кој го носеше нејзиното крваво тело од амбулантското возилото кон хеликоптер за да и го спаси животот.zena-maz

По скоро две години откако тие се верени, парот конечно ја круниса нивната врска со брак.

Мелиса Дом изјави дека со Камерон ги поминала најлошите и најдобрите денови.На двајцата сега веќе брачни другари им требале 10 месеци откако се случил инцидентот за да ги разменат броевите. Тие случајно се сретнале во црква, во која Мелиса давала говор за семејно насилство.kameron-i-melisa

Набрзо потоа тие излегле и на првиот состанок, а Мелина изјави дека уште тогаш знаела оти тој е човекот со кого сака да го продолжи животот.melisa-i-kameron2 melisa-i-kameron1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1