Фотографии на Меланија Трамп од детството во СФРЈ


Првата дама на САД, може да се пофали со слики од младоста, кога активно се занимавала со манекенство.Меланија Трамп и пред да се омажи за Доналд Трамп привлече внимание, најмногу како млада аткрактивна манекенка, нешто со кое почнала да се заниамава уште од 16-та година.

Првиот професионален договор како модел го потпиша на 18 години во Милано, а и самата се занимавала со дизајнирање облека и накит.

Според нејзините фотографии од младоста, додека сеуште живеела во Југославија, тешко би можело да се препознае првата дама на Америка.

Погледнете во наредниот прилог како Меланија изгледа како тинејџерка:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1