Хорор за новогодишните празници, над 400 загинати во сообраќајки во Тајланд


Над 400 лица загинаа во сообраќајни несреќи во Тајланд за време на новогодишните празници, соопшти Одделението за копнен сообраќај.soob-tajland

Ројтерс пренесува дека 426 лица загинале во 3.3.27 сообраќајни несреќи во период од 29-ти декември 2016 до 3-ти јануари 2017 година, што пак е повеќе во однос на истиот период лани кога животот го загубиле 340 лица.

Според извештајот од Светската здравствена организација од 2015 година, смртноста на патиштата во Тајланд е најголема во светот по Либија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1