Конечно: Од Скопје до Софија со редовна линија на „Булгариан Eр“?


„Булгариан Eр“ размислува за воведување редовни авионск линии Скопје-Софија, беше соопштено на работната средба во Македонско-бугарската стопанска комора, каде како што посочија засега се  праи  анализа за исплатливоста на летовите.

bulgaria-air-480x272„Заинтересирани сме за влегување на македонскиот пазар со воведување авиолинии што ќе овозможат директно поврзување на Македонија преку Аеродромот во Софија, со европските и светските метрополи, вклучувајќи го Апенинскиот полуостров (Шпанија и Португалија)“,изјави Марија Стојанова, комерцијален директор на бугарската авио-компанија.

На разговорите во Комората учествуваа и претставници на македонското Министерството за транспорт и врски, воздухопловните власти и компанијата ТАВ. Интерес за воведување чартер летови кон Црноморското крајбрежје пројавија и неколку туристички агенции од Скопје и Охрид.

Faktor.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

Current ye@r *

заработка преку интернет - најдобри paid-per-click сајтови во 2013

 • - 0.02$ по клик
 • - на интернет од 2008
 • - минимална исплата 2$
 • - исплата преку PayPal, Payza, Neteller
 • - 0.02$ по клик, 40% Ref. Commission
 • - на интернет од 2007
 • - минимална исплата 6$
 • - исплата преку PayPal, Payza
 • - 0.011$ по клик
 • - 50% Ref. Commission
 • - минимална исплата 7.99$
 • - исплата преку PayPal, Payza

како да заработите од овие сајтови прочитајте на следниот линк

 • - како да препознаете измама
 • - кои се најдобри стратегии за заработка
 • - и како да наплатите
UA-33057274-1