Нова тепачка во Белград (Видео)


Навивачка тепакча каква не се памети во Белград, во последните неколку години, се случи пред стадионот на Партизан, пред почетокот на натпреварот помеѓу домашниот тим и Радник, во српското првенство.deliigrobari-114337

Група на засега непознати хулигани ги нападнала навивачите на Партизан, пред влезот на Јужната трибина. Веднаш започнала тепачка, „Горбарите“, навивачите на Партизан, биле нападнати со пиротехнички сретства.

Според српските медиуми напаѓачите биле навивачи на Црвена звезда, односно дел од нив имале и билети за Јужната трибина, каде предизвикале инцидент, а откако избегале пред стадионот „Горбарите“ ги чекала поголема група хулигани.

Полицијата веднаш интервенирала, но нема информации се уапсени. Во тепачката биле повреднеи три особи.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1