Покрај гробишта пронајдени тегли со ембриони- полицијата покрена истрага


Покрај гробиштата на едно село, северно од Солун, овчар пронашол црна торба во која се наоѓале две тегли, а во секоја од неа имало ембрион во формалдехид, соопшти грчката полиција.grobista43

Овчарот, откако ја пронашол торбата во селото Врисаки, ја отворил, по што веднаш повикал полиција.

Според експертите, ембрионите биле во 20. недела од развојот.

Тие се однесени кај паталог, а полицијата покрена истрага.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1