Позната светска убавица почина на 20 години


Многумина нејзината убавина ја сметаа за несекојдневна. Иако пошироката јавност ја запозна на поинаков начин, оваа девојка освојуваше со убавинаи одличното тело. Сепак, Оливија Нола почина во дваесеттата година.

Смртта на моледот и порно актерката ги шокираше и самите агенти кои се задолжени за нејзината кариера.

-Иако Директ Моделс ја претставуваше кратко време, сфативме дека Оливија е прекрасна девојка со слатка насмевка и нежна личност. Уште една, премлада. Во шок сме и ова навистина не го очекуваваме. Почивај во мир, сладок ангелу – пишувало во изјавата на нејзините агенти.

Со манекенство се занимавала од својата 12 година, а во 2017 година почнала да снима порно филмови. Ова е четврта смрт на порно актерка последниве месеци. Шајла Стајлз почина на 35 години во ноември 2017 година, Август Амес во 23 година се обеси на почетокот на декември минатата година, а две недели подоцна страдаше и Јури Бертлан (31), а сега и Нова. Причината за смртта на оваа манекенка не е соопштена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1