Претставена како трејлер за хорор филм, 2016. изгледа навистина застрашувачки


Годинава што изминува ќе ја паметиме по многу невообичаени и изненадувачки работи.133507908-96092

Кога се наведуваат овие настани неизбежни се победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД, одлуката на Британците да ја напуштат ЕУ, смртта на голем број славни личности, како и неколкуте терористички напдити и жестоките конфликти во разни делови на светот.

Поради сето ова многумина 2016-та ја оценуваат како „најлоша година во поновото време“.

Ваквите кавлификации ги натераа вработенити во „Френд Дог Студиос“ да изработат видео во кое 2016 година е претставена како трејлер за хорор филм, кој предизвика застрашеност кај многумина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1