Шешељ: Ма какво лечење – веднаш се фрлам на политика


Предупредувајќи дека се враќа во Србија за да се одмазди, Шешељ изјави и дека владата на Србија не ги почитува неговите желби како и дека нема да работи, ниту пак да се ракува со предавници. seselj43

-Ме чека стол во партијата. Одма се фрлам на политиката. Се радувам и со нетрпение го чекав овој миг. Политиката ми е приоритет, па потоа ќе одам на лекување. Имам две метастази, но не е толку лошо колку што мислите, изјавил лидерот на Српската радикална партија.

Очигледно е дека Шешељ не размислува дека може да има проблеми со Хашкиот суд кој му го забрани политичкото делување на лидерот на Српската радикална партија и тоа како еден од условите за слобода.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1