Ужасна снимка од Дубровник: Ветер фрли приколка од мостот долу во бездна


На мостот Фрањо Туѓман во Дубровник поради силниот ветар се откачи приколка од камион и удри во заштитната ограда, објави порталот 24 сата.

На снимката се гледа како ветерот ја превртува и ја фрла во бездната, за среќа нема повредени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1