10 Автомобили украдени од пред Веро во Тетово


kradec koli

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски, денеска информираше дека 54 годишниот А.И. вчера пријавил дека дента му било одземено неговото возило „Голф“ со скопски регистерски таблички кое незаклучено го паркирал спроти „Веро“ во Тетово.

Според информациите на Марјан Јосифовски, во близина на Веро во Тетово, регистрирани се 10 тешки кражби на 9 патнички возила и едно товарно возило, а регистиран е и обид за кражба.

Од возилата се одземани чанти, лапотопови и други предмети, а крадците незабележани го напуштале местото.

– Вкупната вредност на одземеното во овој период се проценува на над 222 илјади денари, изјави Јосифовски.

Sky

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1