12.12.2012 – Колапс на нет и компјутери – За секој случаj снимете на стик се важно


Утрешниот ден 12.12.2012 година ќе настане поклопување на Меркур и Нептун. Можен е тотален колапс на техниката, компјутерите и интернетот.

Според Џеси Адамс , астролог по професија утре ќе се случи хаос во светот на интернетот и медиумите, пренесува „Daily Telegraph“

Таа советува се што Ви е важно да си го архивирате на преносна меморија (усб стикче или надворешен хард) уште вечерва, за секој случај, зошто утре кога ќе се разбудите може да го нема повеќе..

Но, тоа не е се. Доколку утрешниот ден помине безболно, се предвидуа дека хаосот ќе се случи на 21.12.2012.

Датум на кој се предвидува и крајот на Светот според Маите.На тој ден и хакерската група „Anonymous“ предвидува и нов напад.

Според Џеси на овој датум Јупитер се ноѓа во знакот на Близнаци, кој предвидува нови пречки во онлајн светот.

За што попрво да се плашиме, дали дека кон крајот на месецов ќе снема интернет или дека можеби ќе го снема целиот свет?

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1