12 годишно детенце се закануваше дека ќе се самоубие – драма во Белград (Фото)


Вистинска драма се одвивала пресмалку во Белград кога 12 годишно детенце се заканувало дека ќе се самоубие. Момчето околу 12 часот се качило на бандера и се заканувало дека ќе се фрли, но за среќа пожарникарите со својата брза интервенција успеале да го одвратат од намерата, пренесе српскиот Курир.sajam-bandera-dete-vatrogasci-foto-citalac-kurira-1420981118-606721regeg43t3

Засега не се знае ниту идентитетот на детенцето, ниту која е причината поради која решило да си го одземе животот. Познато е само дека е старо околу 12 години и дека е дете од Домот Drinka Pavlovic.

За среќа, драмата не завршила трагично.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1