14 – годишна ученичка прободена со нож кај Мавровка


16 – годишниот А.Р. вчера околу 19 часот пред Мавровка во Скопје по кратка расправија со нож ја прободел 14 годишната Ц.М од селото Бојане. 

Девојчето добило две убодни рани во пределот на левата натколеница, а напаѓачот се дал во бегство. Девојчето е префрлено во Градската општа болница и е надвор од животна опасност.

soobrakajka-mavrovka1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1