15-годишното девојче кое беше пријавено за исчезнато се враќа дома


majaМаја Блажевска, 15-годишното девојче од охридското село Лешани, кое беше пријавено за исчезнато во СВР Охрид, е а е на пат за дома

Според пишувањата на „Охрид Њуз“, девојчето се враќа дома во придружба на својот татко.

Инаку 15-годишната ученичка во средно училиште во Охрид, пред два дена заминала за Скопје, а вчера во охридската полиција била пријавена за исчезната.

Случајот денеска доби среќна завршница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1