18 годишна струмичанка починала од струен удар


Во полицијата вчера било пријавено дека со Итна медицинска помош била донесена Е.Б.(18) од село Баница, која била почината од струен удар, информираше портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

По пријавувањето на настанот била формирана увидна екипа од СВР Струмица и заедно со јавен обвинител од ОЈО Струмица е извршен увид на местото на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1