2 год дете се удавило во гумен базен – 3 минути биле во прашање (Фото)


Двегодишно девојче се удавила во гумен базен во Нови Сад. Нејзините родители дошле на гости во куќата на пријателите и додека подготвувале скара девојчето си играло во базенот.

biljna-davidovac-davljenje-sestra-sahrana-bazen-1373756897-339121

Кога мајката дошла да го провери го пронашла беживотното тело на девојчето. Се обиделе да го реанимираат, веднаш повикале и брза помош но било предоцна.

Телото веднаш е испратено на обдукција.

Родителите се скршени. Во базенот немало повеќе од половина метро вода а се се случило за само неколку секунди.

Таткото бил до скарата на 2 метри од базенот а мајката влегла на минута во куќата за да земе нешто за девојчето кога се вратила малата Биљана веќе не покажувала знаци на живот.

biljna-davidovac-davljenje-sestra-sahrana-bazen-1373756897-339119

Нејзиното 5 годишно братче постојано прашува кога ќе му се врати сестричката, мисли дека ја однеле на лекар. Родителите се во многу тешка состојба, а нивните роднини велат дека тешко ќе се носат со оваа трагедија – тие живееа за децата, ниту минут не ги оставаа сами .

biljna-davidovac-davljenje-sestra-sahrana-bazen-1373756897-339123

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1