2 лица загинаа – се урнал балконот од зграда во центарот на Лондон


Две лица загинаа, а други осуммина се повредени кога врз нив се урна балкон во луксузниот кварт Кадоган сквер, во центарот на Лондон

Полицијата соопшти дека инцидентот се случил нешто пред пладне по локално време, а дека се верува оти двајцата загинати, како и сите повредени се градежни работници, но таа информација се уште не е потврдена.

balkon bg

Претставник на лондонската Брза помош изјави дека стигнале на местото на инцидентот, едно лице било починато, додека другата жртва починала веднаш по пристигнувањето во болница. Овој претставник не можеше да објасни каква е состојбата на другите повредени.

Полицијата отвори истрага за инцидентот, а засега не се знае што го предизвикало уривањето на балконот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1