20 годишна девојка почина – лекарите од Градска не успеале да ја спасат


Од ГОБ „Св.Наум Охридски“-Скопје во полиција, вчера после 13 часот било пријавено било дека кај нив околу 10 часот била донесена 20-годишна девојка од Скопје во тешка здравствена состојба откако се обидела да изврши самоубиство со бесење.

Девојката починала во Градската болница, по неуспешна реанимација, а по наредба на ЈО телото на починатата е предадено на Институтот за Судска Медицина за обдукција, соопшти МВР. urgenten 8 septemvri bolnica mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1