20 годишно момче на мотор загина во сообраќајка кај Плетвар


Дваесетгодишно момче почина во сообраќајна несреќа што вчера се случила во близина на Плетвар.

Според информациите од МВР, сообраќајката се случила вчера во 17.10 часот на магистралниот пат Прилеп -Градско, кога се судриле автомобил „фиат“ и моторцикал „јамаха“.

Момчето М.М. од селото Слатино го управувал моторот, а од здобиените повреди починал на самото место.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1