20 ученици, средношколци избодени во училиште во САД


20 ученици се избодени со нож во училиште во Питсбург. Учениците се повредени утринава, пред почетокот на наставата.

Marisvil skolaОд 20 ученика, 4 се потешко повредени и пренесени во болница. Инцидентот се случил во училиштето “Френклин Риџенал” во Питсбург

Напаѓачот, за кого велат дека е ученик во истото средно училиште веднаш бил уапсен, а останатите деца се на безбедно. Наставата била прекината, а најмладите ученици со автобуси биле пратени во своите домови.

Повредените ученици се на возраст од 14 до 17 години, и веднаш биле пренесени во локалната болница

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1