23-годишната девојка која беше прегазена на пешачки кај Партизанска се уште се бори за живот


Ангела Ќ. (23) од Прилеп, која завчера вечерта беше прегазена од автомобил додека го преминувала булеварот Партизански одреди на пешачки премин, с` уште се бори за живот во скопскиот Ургентен центар.soobrakjajka-soborna-5-640x427

Според полицијата, сообраќајката се случила во 22 часот на крстосницата од булеварот Kлимент Охридски и улицата Орце Николов. Автомобил „голф“ управуван од Љ.С. (32) од Скопје, удрил во Ангела Ќ. Од ударот Ангела се здобила со тешки повреди по што веднаш била однесена во Ургентниот центар.

Лекарите констатирале тешки повреди, односно внатрешно крвавење во главата, фрактура на черепот, фрактури на десната потколеница и десното рамо. Врз девојката била извршена хируршка интервенција и е во животна опасност.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1