25 годишна се расправала со 16 години постариот сопруг од Делчево – му забила нож во градите


Дваесет и пет годишната А.О. од Албанија вчера се обидела да го убие 16 години постариот сопруг, 41-годишниот С.О. од Тработивиште. Таа го прободела со нож во пределот на градите.

noz

Од извршениот разговор со него, утврдено е дека за време на меѓусебна расправија, А.О. земала нож и го продободела во градите, обидувајќи се да го убие.

Полицијата извршила увид, а жената е приведена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1