250 работници упаднаа во министерството за одбрана во Атина – Видео/Фото


 

Околу 250 работници на бродоградилиште упаднаа во зградата на Министерството за одбрана во центарот на Атина. Работниците протестираат бидејќи со месеци не зеле плата, а извршуваат работи за војската.

Тие ја провалиле вратата и влегле во министерството ја спуштиле и заштитната решетка која полицијата подоцна ја проби по што дошло до судир во кој има повредени и демонстранти и полицајци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1