29 годишно момче исчезна во Дојранско езеро – Пронајдено удавено


29 годишно момче вчера исчезна во водите на Дојранското езеро. По долгата потрага неговото тело е пронајдено.spasuvaci dojran mk

Според првичните информации од полицијата, 29- годишниот Александар В. од Пехчево возејќи се со педалинка со уште две лица паднал во водите на езерото и се удавил.

Неофицијално, Александар не знаел да плива.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1