Жена се бори за живот на скопските клиники по тешка сообраќајка пред Гостивар


Четириесетгодишна жена е тешко повредена откако на неа налетало возило во близина на надвозникот за влез во Гостивар.

Жената со тешки повреди на нозете и ‘рбетот е пренесена на скопските клиники каде лекарите се обидуваат да и го спасат животот.urgenten brza pomos klinika

Според СВР Тетово, собраќајната несреќа се случила синоќа околу 21.30 часот кога А. З. (40) се обидувала да премине преку коловозот во близина на седиштето на секцијата на „Македонија пат“. Во тој момент на неа налетало возило „фиат“ со австриски регистерски ознаки кое го управувал А.А. (36) од гостиварското село Падалиште.

Жената била набрзо пренесена во гостиварската болница од каде како итен случај и во тешка состојба е пренесена за Скопје.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа на СВР Тетово, по што ќе бидат познати поединостите кои довеле до несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1